Walne zebranie członków stowarzyszenia

W imieniu Zarządu Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych "Debiut" serdecznie zapraszam na Walne Zebranie Członków 16 stycznia 2014 r. (czwartek) o godz. 17.00. Informacja w załączniku.
Spotkanie członków wiązać się też będzie z wyborem tematu przyszłorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Propozycje można także przesyłać mailem na adres Debiutu.

Po naszym spotkaniu o godz. 18.00 w Bibliotece Norwida będzie miał miejsce finał IV Konkursu na  „Debiut Poetycki Pro Libris”. Cel Konkursu jest zbieżny z działalnością statutową Stowarzyszenia: zachęcenie młodych autorów do tworzenia poezji, do rozwoju własnego talentu oraz stworzenie możliwości ich zaistnienia w regionalnym środowisku literackim poprzez debiut wydawniczy.

Do organizatorów wpłynęło 10 zgłoszeń, spośród których Jury 18 listopada 2013 r. wybrało zwyciężczynię. Została nią Mirosława Szott. Nagrodą w konkursie jest publikacja wierszy w formie tomiku poetyckiego, wydanego przez oficynę Pro Libris w nakładzie 200 egzemplarzy. Pozostali uczestnicy w Konkursie poeci mogą liczyć na publikację wybranych przez redakcję „Pro Libris” wierszy i opublikowanie ich w najbliższym, czwartym w tym roku numerze kwartalnika literacko-kulturalnego.
Gościem wieczoru będą Krzysztof Machalica i Marzena Więcek.

W imieniu Zarządu serdecznie zapraszam na oba spotkania.

Anna Polus, sekretarz LSMDK "Debiut"