Participants - 26. INTERNATIONAL OPEN CARTOON CONTEST „OLYMPICS", Zielona Góra (Poland) 2024
26. OTWARTY MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA RYSUNEK SATYRYCZNY "OLIMPIADA", Zielona Góra (Polska) 2024
PARTICIPANTS
*participants whose works have been admitted to the post-contest exhibition (symbol *)
UCZESTNICY
*osoby, których prace zostały zakwalifikowane do udziału w wystawie pokonkursowej i do katalogu (zaznaczone gwiazdką)
ARABIA SAUDYJSKA (SAUDI ARABIA)
Fahad Alkhamisi
ARGENTYNA (ARGENTINA)
Juan Carlos Diaz
Adrian Anibal Palmas
Sergio Alejandro Villalobo*
AUSTRALIA
Louis PoL
AUSTRIA
Hule Hanušić
AZERBEJDŻAN/AZERBAIJAN
Soltan Soltani
BELGIA (BELGIUM)
Patrick Heymans
Raed Khalil
Constantin Sunnerberg*
Tony Tasco*
Norbert Van Yperzeele*
Luc Vernimmen
BOŚNIA I HERCEGOWINA (BOSNIA AND HERZEGOVINA)
Senad Nadarevic
Rešad Sultanović
BRAZYLIA (BRAZIL)
Ronaldo Cunha Diaz*
Joao Jaco de Azevedo Bosco
Francisco Ferreth
Acacio Junior
William Martins Ribeiro
Roberto Jose Darocha Neto*
Angelo Pastro
Jose Adnael Silva
BUŁGARIA (BULGARIA)
Valeri Alexandrov
Hristo Nedyalkov*
Tsocho Peev
Veselin Zidarov
BURKINA FASO
Christian Arnaud Bassole
CHILE
Jame Huerta Galo
CHINY/CHINA
Ba Bilig
Li Jichuan
Qi Jingyan
Jiarui Jun
Bo Lan
Kui Jun Li
Xu Lin
Fan Lintao*
Qiang Liu
Lou Peidong
Wang Da Peng
Zhao Yun Sheng
Qinghe Shi
Yu Shixin*
Batu Siqin
Baoming Wang
Xuewei Wang
Weili Weili
Hou Xiaoqiang
Liu Xihua
Guo Yihui
Hao Yongjie
Cheng Zhu*
Kuang Zuhai
CHORWACJA (CROATIA)
Dubravka Bodulić
Borislav Hegedušić
Mojmir Mihatov*
CYPR (CYPRUS)
Huseyin Cakmak
CZARNOGÓRA (MONTENEGRO)
Darko Drljević*
CZECHY (CZECH REPUBLIC)
Radovan Bogdanowicz*
Břetislav Kovařik*
Roman Kubec*
EGIPT (EGYPT)
Wesam Khalil
ESTONIA
Ester Lauringson
Roman Matkiewicz
FRANCJA (FRANCE)
Jean-Loïc Bélom
Bernard Bouton*
Gerald Peigneux
Michel Roman
GRECJA (GREECE)
Serafim Bakoulis
Grigoris Georgiou*
HISZPANIA (SPAIN)
Juan Gabriel Benavides
Cuevas Bautista Fernando
Manuel Sainz Serrano*
INDIE (INDIA)
Mahesh Kumar Dubey
Cheriapadath Balan Shibu*
INDONEZJA (INDONESIA)
Darsono*
Dendy Heru Hardono
Agus Harsanta
Kessusanto Liusvia
Amoeng Makmun
Bambang Sulistyo*
Tommy Thomdean
Indramata Widodo
IRAN
Amir Ababaf
Hossein Abdollahi Adli
Tahanian Abolghasem
Mehdi Afradi
Heibat Ahmadi
Esmaeil Babaei
Salar Eshratkhah*
Ebrahim GHadrdan
Ali Ghanaat
Yalda Hasheminezhad*
Mojtaba Heidarpanach*
Reyhaneh Karimian
Hossein Kazem
Nastaran Keikhosrokiani
Ali Keramati
Marziyeh Abyaneh Khanizadeh*
Nilya Sadat Mirrezaie
Abbas Naaseri
Mahmood Nazari
Alireza Pakdel
Sajad Rafeei*
Ali Shafei
Ahmad Reza Sohrabi
IRLANDIA (IRELAND)
Mirosław Nowak
IZRAEL (ISRAEL)
Alexandru Bartfeld
Boris Erenburg*
Grigori Katz*
Ilya Katz
Sergey Sichenko*
Kfir Weizman*
JAPONIA (JAPAN)
Noriaki Ishiyama*
KANADA (CANADA)
George Ungar
Andrzej-André Pijet*
KOLUMBIA (COLUMBIA)
Pica Fernando*
Angel Ramiro Zapata Mora*
KUBA (CUBA)
Iglesias Toledo Adan*
Roberto Castillo Rodriguez
Javier Cubero Torres*
Alfredo Lorenzo Martirena Hernandez*
Fronseca Reynerio Tamayo*
LITWA (LITHUANIA)
Vladimiras Beresniovas
Ilja Bereznickas
LUKSEMBURG (LUXEMBURG)
PoL Leurs*
MACEDONIA PÓŁNOCNA (NORTH MACEDONIA)
Tode Risto Blaževski
MALEZJA (MALAYSIA)
Noor Effanizah Binti Iosni
MEKSYK (MEXICO)
Gabriel Lopez*
Arturo Rosas
MJANMA (MYANMAR)
Ngai Oo
NEPAL
Rajesh Manandhar
NIDERLANDY (NETHERLANDS)
Ben van Mierlo
Anneke van Steijn*
NIEMCY (GERMANY)
Yousef Alimohammadi
Burkhard Fritsche*
Helmut Jaček*
Steffen Jahsnowski-Herschel
Valeriu Kurtu*
PERU
Julio Carrión Karry*
POLSKA (POLAND)
Julia Antkowiak
Jan Bachanek
Lena Baranowska
Julia Błażkiewicz
Denys Borovych
Alicja Bubeła
Mirela Bukała
Henryk Cebula*
Dorota Chwałek
Elżbieta Ćwiklińska
Rafał Czwichocki*
Anna Damicz-Wejs
Dariusz Dąbrowski*
Marek Dąbrowski
Lex Drewinski*
Klaudia Drzyzga
Iwona Fert
Jacek Frąckiewicz*
Natalia Gajewska
Czesław Gańko
Marek Gliwa*
Julia Gogacz
Monika Golińska*
Leszek Goliński
Michał Graczyk
Joanna Gryciuk
Olga Grzych
Mirosław Hajnos*
Jerzy Jakubów
Janek Janowski*
Nika Jaworowska-Duchlińska
Elżbieta Jeżewska
Józef Jurczyszyn
Joanna Kamińska
Dominik Kamiński
Paulina Kasiukiewicz*
Zbigniew Korlak
Lech Kotwicz
Izabela Kowalska-Wieczorek*
Tadeusz Krotos*
Małgorzata Krysta
Marek Kwiatkowski*
Adrian Lewkowicz
Wiesław Lipecki*
Marta Lis*
Katarzyna Łaski
Julia Łęczycka
Kamila Łukowska
Szczepan Macholak
Jacek Majcherkiewicz
Sławomir Makal*
Marta Michalik*
Agnieszka Mitura-Bagińska
Robert Mirowski*
Grzegorz Myćka*
Witold Mysyrowicz*
Damian Niemiro
Grzegorz Nowak
Natalia Orłowska
Amelia Ozimek
Dariusz Pietrzak*
Zbigniew Piszczako
Zuzanna Poplewska
Katarzyna Promińska
Czesław Przęzak*
Jerzy Rawski
Gabriela Rogalska
Waldemar Rukść
Dominika Skowrońska*
Anna Skupińska
Agnieszka Smalej
Barbara Sołtys
Joanna Sroka*
Wiktoria Stachowska
Jan Surma
Krzysztof Suski
Rafał Szubiak
Maria Szuchińska
Aleksandra Szymczyk
Andrzej Tokarski
Bartosz Trojanowski
Maciej Trzepałka*
Grzegorz Wach
Zofia Wąsik
Alicja Werner
Alicja Witkiewicz
Tomasz Wołoszyn*
Magdalena Wosik*
Zbigniew Woźniak*
Piotr Wójciak
Mirosław Wójcik*
Martyna Wójtowicz
Izabela Wychocka
Weronika Wyroba
Jacek Zabawa
Robert Zalewski
Igor Żakowski
Oliwia Żelichowska
PORTUGALIA (PORTUGAL)
Dennis Caetano
Vanessa Caetano
Fernando Madeira
ROSJA (RUSSIA)
Vasiliy Alexandrov*
Alekxandr Kukushkin*
Igor Pashchenko
Roman Peshkov*
Anatoly Radin
Alexander Shmidt*
Valeri Tarasenko
Mikhail Zlatkovsky*
RUMUNIA (ROMANIA)
Ambrozie Ovidiu Bortǎ
Marian Avramescu
Cornel-Marin Chiorean*
Pavel Constantin*
Nicoleta Ifrim-Ionescu
Marian Lupu
Marcel Claudiu Morariu*
Bartis Silviu
Liviu Stǎnilǎ
SERBIA
Tošo Borković*
Vaso Krčmar
Zoran Mihalovic
Mileta Miloradović
Predrag Srbljanin
SŁOWACJA (SLOVAKIA)
Vojtech Krumpolec
Vladimir Pavlik
SYRIA
Abd Alkareem Fatoum
SZWECJA (SWEDEN)
Magnus Randlov
TAJLANDIA (THAILAND)
Passaprawas A-Chinoboonwat
TURCJA (TURKEY)
Hamza Akin*
Erdogan Basol*
Mümin Bayram
Tuna Ceylan
Hicabi Demirici
Ismail Kar
Salih Kütükçü
Banu Moğulkoç
Önder Önerbay
Hayrettin Oturgan
Eda Uzunoğlu
Kaan Saatci
Mehmet Zeber
UKRAINA (UKRAINE)
Olexander Dubovskyi*
Oleg Gutsol*
Viacheslav Kapreliants*
Konstantin Kazanchev*
Vladimir Kazanevsky*
Viktor Kudin*
Oleksiy Kustovsky*
Igor Lukyanchenko*
Michael Mayevsky*
Valerii Momot
Serhii Velmozhko*
USA
Jerez Alberto
David Hafez*
Ali Miraee*
Huey Nguyenhuu
Andrzej Pacult
Andrzej Szczepaniec
UZBEKISTAN
Makhmudjon Eshonkulov
WĘGRY (HUNGARY)
Gergely Bacsa
WIELKA BRYTANIA (UNITED KINGDOM)
Mark Winter
WŁOCHY (ITALY)
Gabriele Corvi*
Marco D'Agostino*
Giorgio Gino Giunta
Marcelo Lawryczenko
Fiedrich Tasser*
Daniele Zordan (By Dindo)
ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE (UNITED ARAB EMIRATES)
Antonio Rolando Jr.
Organizatorzy:
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Zielona Góra
Patronat artystyczny:
Special awards - The 26th International Open Cartoon Contest OLYMPICS
Jacek Frąckiewicz - Special award / Nagroda specjalna (ufundowana przez Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA)
Vladimir Kazanevsky - Special award / Nagroda specjalna (ufundowana przez Zielonogórski Ośrodek Kultury)
Oleksiy Kustovsky - Special award / Nagroda specjalna (ufundowana przez KAMAF s.c.)
Marta Lis - Special award / Nagroda specjalna (ufundowana przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury)
Marta Michalik - Distinction / Wyróżnienie (Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Zielonej Górze)
Robert Mirowski - Distinction / Wyróżnienie (Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Zielonej Górze)
Tomasz Wołoszyn - Nagroda specjalna (ufundowana przez Ryszarda Błażyńskiego)
Magdalena Wosik - Distinction / Wyróżnienie (Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Zielonej Górze)
Organizatorzy:
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Zielona Góra
Patronat artystyczny:
The 26th International Open Cartoon Contest has been resolved! / 26. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny rozstrzygnięty!
Werdykt jury 26. Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. OLIMPIADA.
Jury w składzie:
Paweł Kuczyński - przewodniczący
członkowie:
Leszek Kania
Paulina Komorowska-Birger
Tomasz Niewiadomski
Norbert Sarnecki
po obejrzeniu 1038 prac 311 autorów z 57 krajów świata postanowiło przyznać następujące nagrody regulaminowe:
GRAND PRIX – Constantin Sunnerberg (Belgia/Belgium)
I nagroda / 1-st prize – Tošo Borković (Serbia)
II nagroda / 2-nd prize – Friedrich Tasser (Włochy/Italy)
III nagroda / 3-rd prize – Alfredo Lorenzo Martirena Hernandez (Kuba/Cuba)
Zostaną także przyznane nagrody specjalne, o których poinformujemy do 30 czerwca.
26. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny został objęty patronatem artystycznym przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury.
Organizatorami konkursu są: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA.
Konkurs zrealizowano dzięki środkom finansowym przyznanym przez Miasto Zielona Góra.
GRAND PRIX – Constantin Sunnerberg (Belgia/Belgium)
I nagroda / 1-st prize – Tošo Borković(Serbia)
II nagroda / 2-nd prize – Friedrich Tasser (Włochy/ Italy)
III nagroda / 3-rd prize – Alfredo Lorenzo Martirena Hernandez (Kuba/Cuba)
Organizatorzy:
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Zielona Góra
Patronat artystyczny:
Skład jury 26. Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. OLIMPIADA
Obrady jury 26. Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. OLIMPIADA odbędą się 17 czerwca 2024 r. Werdykt zostanie ogłoszony 18 czerwca.
Zostaną przyznane cztery nagrody regulaminowe:
Grand Prix – 5000,00 zł
I nagroda – 4000,00 zł
II nagroda – 3000,00 zł
III – 2000,00 zł
Dodatkowo przewidziano nagrody specjalne finansowe i rzeczowe, o których poinformujemy do 30 czerwca.
Skład jury jest następujacy:
Przewodniczący:
Paweł Kuczyński – rysownik, grafik, laureat ponad 100 nagród i wyróżnień w konkursach na rysunek satyrycznych w Polsce i na świecie
Członkowie:
Leszek Kania – dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
Paulina Komorowska-Birger – artysta plastyk, profesor, dyrektor Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego,
Tomasz Niewiadomski – Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury w Warszawie, rysownik, twórca komiksów
Norbert Sarnecki - rzeźbiarz, wielokrotny laureat Satyrykonu
Organizatorzy:
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Zielona Góra
Więcej artykułów…
- Lubuskie akcenty w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie
- Nasza jubileuszowa wystawa w Warszawie
- Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego patronem artystycznym Konkursu
- 26. Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny ph. OLIMPIADA / The 26th International Open Cartoon Contest OLYMPICS