Pokonkursowa wystawa XXIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. MASKA

Od 1 września w holu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze trwa pokonkursowa wystawa XXIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Tematem tej edycji była MASKA. Do wystawy zakwalifikowały się 94 prace artystów z całego świata. Na wystawie zobaczymy prace uhonorowane nagrodami regulaminowymi i specjalnymi oraz wiele innych starannie wybranych, wykonanych różnymi technikami plastycznymi, począwszy od tradycyjnego czarno-białego rysunku prasowego, po grafikę komputerową.
W tegorocznym konkursie Grand Prix zdobył Tomasz Broda, artysta, który po raz pierwszy wziął w nim udział. Znany jest z tego, że swoje karykatury wykonuje przy użyciu prozaicznych przedmiotów codziennego użytku, na co dzień wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Polskich rysowników na wystawie reprezentują tacy twórcy jak m.in.: Witold Mysyrowicz, Zygmunt Zaradkiewicz, Jacek Frąckiewicz, Henryk Cebula, Jerzy Głuszek.
Spoza Polski obejrzymy rysunki m.in. Mojmira Mihatova z Chorwacji, Constantina Ciosu z Rumunii, Louisa Pola z Australii, Luca Vernimmena z Belgii. Uroczysty finisaż odbędzie się 28 września o godz. 18, a wystawę będzie można oglądać do końca września. W kolejnych miesiącach dołączy do wciąż „podróżujących” po różnych galeriach w Polsce wystawach z lat ubiegłych, by cieszyć i bawić koneserów rysunku satyrycznego. Patronat artystyczny nad XXIII Otwartym Międzynarodowym Konkursem na Rysunek Satyryczny sprawuje Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury.

wystawa1

wystawa2

wystawa3

wystawa6

wystawa7

 Współorganizatorzy konkursu:

wimbpzutw

Projekt współfinansowany ze środków finansowych Urzędu Miasta Zielona Góra

zglogo

 

Partner Konkursu

2