XXI Otwarty Międzynarodowy Konkursy na Rysunek Satyryczny ph. „Teatr” - imprezy finałowe

Temat tegorocznego konkursu okazał się niezmiernie inspirujący i prowokujący artystów do penetracji sfery teatru w najróżniejszych jego aspektach. Rysownicy udowadniali także, że jest on obecny w codziennym życiu każdego z nas. Oglądamy go w kontaktach międzyludzkich, życiu politycznym, w pracy, w domu, na ulicy. Ile więc teatru jest w teatrze, a ile w naszym życiu? Czy artystom udało się ustalić właściwe proporcje? Odpowiedź na to pytanie można będzie uzyskać już 2 września w holu Biblioteki Norwida, oglądając pokonkursową wystawę XXI Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. „Teatr”. Zaprezentujemy tam 105 najlepszych rysunków wybranych spośród 441 prac, 159 autorów, nadesłanych na konkurs z 31 krajów. Przestawione rysunki, wykonane różnymi technikami, prezentują najwyższy poziom artystyczny.

Mamy nadzieję, że tegoroczny temat i sposób jego interpretacji spodobają się Państwu. Na pewno będzie się można i uśmiechnąć, i zadumać. Warto to zobaczyć. Wystawa czynna będzie do 28 września.

Jak co roku w gmachu Biblioteki odbędzie się także impreza finałowa Konkursu na Rysunek Satyryczny. Podczas gali, 26 września (czwartek) o godzinie 18.00 nastąpi podsumowanie artystycznych osiągnięć uczestników. Tradycyjnie ukaże się też pokonkursowy katalog wydawany od lat w niezmienionej szacie graficznej. Zostaną w nim zamieszczone rysunki oceniane najwyżej przez znawców sztuki. Znajdą się w nim również informacje o wszystkich sponsorach i patronach konkursu. Katalog otrzymają uczestnicy konkursu, których prace można będzie obejrzeć na pokonkursowej wystawie.

Zainteresowanych żartem rysunkowym zapraszamy również na wystawę autorską prac Valery’ego Momota [Ukraina], tegorocznego laureata BWA w konkursie na rysunek satyryczny. Finisaż nastąpi w gmachu Biura Wystaw Artystycznych 26 września o godzinie 17.00.

Na powyższe wydarzenia serdecznie wszystkich zapraszamy.