Zapraszamy na pokonkursową wystawę!

Przed nami kolejne wydarzenia związane z przebiegiem XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Sztuczna inteligencja - Zielona Góra 2016.

 

Na początku września temat rysunku satyrycznego zagości w zielonogórskim Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie zostanie otwarta autorska prezentacja prac Paulina Poczętej. Wystawa jest formą nagrody ufundowanej przez BWA dla tej artystki. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej uzyskała w 2005 r. Zajmuje się tworzeniem obiektów, malarstwem, grafiką, fotografią i rysunkiem. Od roku 2007 zajmuje się także działalnością dydaktyczną. Obecnie prowadzi zajęcia z rysunku oraz interdyscyplinarne projekty twórcze. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych.

Pokonkursowa wystawa najlepszych rysunków na czele z nagrodzonymi towarzyszyć będzie tegorocznemu zielonogórskiemu Winobraniu. Będzie to z pewnością jedna z atrakcji dla mieszkańców Zielonej Góry i gości winobraniowych. Obejrzymy ją w salonie wystawowym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze. Prawie 90 rysunków, na których ich autorzy rozważają pół żartem pół serio jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze życie.

Kulminacją wydarzeń związanych z konkursem będzie uroczysty finisaż obu wystaw 24 września, podczas którego wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców. W międzynarodowym gronie, jak co roku będziemy się dzielić wrażeniami z tegorocznego konkursu i wieściami, co słychać w świecie rysunku satyrycznego.

Tegoroczny konkurs przechodzi powoli do historii. Najlepsze rysunki można będzie oglądać nie tylko w Zielonej Górze, bowiem wystawa zagości także w innym galeriach w Polsce.