Konkursowa wystawa jedzie do Warszawy

XV Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny ph. „Media społecznościowe” za nami. Na przełomie września i października b.r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida można było obejrzeć najlepsze prace konkursu.

Jak co roku miło nam donieść, że pokonkursowa wystawa rozpoczęła wędrówkę po salonach wystawowych kraju. Niebawem można ją będzie obejrzeć w miejscu szczególnym dla rysunku satyrycznego - Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. Już po raz trzeci plony kolejnych edycji zielonogórskiego konkursu będą mogli obejrzeć mieszkańcy i goście stolicy.

Miejsce ekspozycji - Muzeum Karykatury to jedyne takie muzeum w Polsce i jedno z pierwszych na świecie . To 30 lat organizacji wystaw czasowych bawiących i edukujących widzów w zakresie historii karykatury, komentowania spraw bieżących i zagadnień poddawanych celowej „obróbce” satyrycznej. To ponad 300 wystaw i wiele pięknych katalogów. Działalność Muzeum to także gromadzenie i archiwizowanie rysunków satyrycznych współczesnych i historycznych, prowadzenie działalności edukacyjnej, popularyzatorskiej i promocyjnej oraz organizacja krajowych i międzynarodowych konkursów na rysunek satyryczno-humorystyczny.

Pomysłodawcą i wieloletnim dyrektorem Muzeum był znakomity rysownik Eryk Lipiński i, jego uporowi zawdzięczać należy powstanie placówki i jej działalność , co z powodzeniem kontynuują jego następcy poprzez ambitny program wystawowy. Przez najbliższe dwa miesiące odwiedzający Muzeum Karykatury obejrzą refleksje rysowników nad losem człowieka w epoce mediów społecznościowych. Wystawę „Media społecznościowe czyli co się plecie w Internecie” 25 listopada b.r. o godz. 18.00 otworzą Zygmunt Zaradkiewicz dyrektor Muzeum oraz Andrzej Buck dyrektor WiMBP oraz prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych „Debiut”. Potrwa ona do 25 stycznia 2014 r. a dodatkowym magnesem będą na pewno nazwiska autorów prac, znakomitości w świecie rysunku satyrycznego tak polskiego jak i światowego.